Зі шпальт газети «Слово». Інтерв’ю з Димерським селищним головою Кучерявим Леонідом Григоровичем

На изображении может находиться: 1 человек, стоит и в помещении
Доброго дня, шановний Леоніде Григоровичу! Сьогодні, в переддень виборів до місцевих рад хотілось би поспілкуватись з Вами, як з досвідченим спеціалістом у сфері місцевого самоврядування, на тему виборів до
 Димерської селищної ради, яку на даний час Ви очолюєте.
Відомо, що в Україні реформа децентралізації триває з 2014 року, то чому ж до 2020 року не вдалось створити Димерську об’єднану територіальну громаду, роз
кажіть як все починалось?
Доброго дня. Найперше, на чому відразу б хотілось зосередити увагу читачів, є той факт, що найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.
Для цього в Україні і відбувається децентралізація — передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей — органам місцевого самоврядування.
Останні 10 років працюю на посаді Димерського селищного голови, до цього тричі був обраний депутатом Вишгородської районної ради (у 1998, 2002 та 2006 році), тому проблеми розвитку територій та шляхи їх вирішен
ня знаю, як то кажуть, з власного досвіду.
Моїм життєвим кредом завжди був рух вперед, тому коли в Україні зароджувалась реформа децентралізації, я відразу взяв курс на те, що необхідно об’єднуватись в числі перших, оскільки на початку реформи виділялись суттєві дотації на розвиток інфраструктурних об’єктів.
І які кроки було здійснено для створення Димерської ОТГ?
Першим кроком до реалізації реформи децентралізації на місцевому рівні стало винесення питання про доцільність створення Димерської ОТГ на сесію селищної ради.
15 квітня 2015 року Димерською селищною радою підтримано мою пропозицію щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад Димерської, Абрамівської, Богданівської, Вахівської, Глібівської, Демидівської, Катюжанської, Козаровицької, Литв
инівської, Любимівської, Ровівської, Руднє-Димерської, Сухолуцької, Толокунської та Ясногородської територіальних громад в одну громаду з центром в смт.Димер. На жаль, дане рішення залишилось тільки на папері.
І що Ви так просто здались?
Звичайно ні! Я, як патріот рідного краю, ніколи не відступаю від задуманих планів, тому у травні 2017 року повторно на сесії Димерської селищної ради ініціював пропозицію до вищевказаних органів місцевого самоврядування створити спільну Димерську об’єднану територіальну громаду. Сесія пропозицію підтримала, прийняла відповідне рішення, яке було надіслано всім вищевказаним сільським радам. Однак, більшість сільських рад, як кажуть у народі, знову нам «винесли гарбуза» (сміється). Об’єднання не сталось, про що я до сьогоднішнього часу жалкую, адже об’єднавшись у 2015-2017 роках громада отримала б набагато більше коштів на розвиток інфраструктурних об’єктів, ніж отр
имає зараз.
Що можете коротко сказати про нинішній склад та кількість виборців в Димерській ОТГ?
Згідно перспективного плану та інших офіційних даних, Димерська ОТГ нараховуватиме 34 населених пункти — 33 села та селище міського типу Димер із загальною кількістю виборців 16835. Димерською селищною тер
иторіальною комісією прийнято рішення про розподіл громади на 3 виборчих округи (23 виборчі дільниці):
І округ включатиме 12 сіл: Демидів, Козаровичі, Глібівку, Сухолуччя, Ясногородку, Толокунь, Дмитрівку, Богдани, Овідєву Ниву, Пиляву, Рихту та Ритні
ІІ округ об’єднуватиме селище міського типу Димер з 9 селами: Рикунь, Каменка, Андріївка, Любимівка, Сичівка, Круги, Рови, Розтісне та Федорівка
ІІІ округ нараховуватиме 12 сіл: Катюжанка, Абрамівка, Дудки, Савенки, Вахівка, Любидва, Гута Катюжанська, Литвинівка, Лісовичі, Миколаївка, Рудня Димерська та Володимирівка.
Тому 25 жовтня 2020 року перед жите
лями Димерської об’єднаної територіальної громади буде стояти нелегке завдання: обрати голову громади, селищних, районних та обласних депутатів.
Доречі, що стосується Вашої роботи на посаді селищного голови. Не є секретом, що Димер за останні роки став одним із взірцевих населених пунктів по благоустрою. Розкажіть більше детально про свої здобутки на займаній посаді.
Знаєте, я Вам відповім так. Робота селищного голови — це повсякденний коловорот подій: пл
анування, стратегія, прийом громадян, виїзди, вирішення нагальних проблем, тому важко сказати, що це якісь здобутки. Це праця, яка має свій результат.
Коли я прийшов на посаду селищного голови у 2010 році, мене вразив один випадок: на центральній трасі по вул..Шевченка смт.Димер (біля ресторану «Ладимир») після дощу стояла велика калюжа, а люди, які йшли в похоронній процесії за ритуальним автомобілем, мусили стрибати на тротуар, щоб не замочити ноги, або марширувати по воді. Відтоді, як я побачив цю дику картину, зрозумів, що на мені, як селищному голові, велика відповідальність перед громадою.
В першу чергу було прийнято рішення обгородити селищне кладовище та встановити Курган Пам’
яті. Далі акцент був поставлений на ремонті доріг. За час перебування на посаді вдалось провести роботи з поточного ремонту 23 вулиць та капітального ремонту 28 вулиць, включаючи прибудинкові території багатоквартирних житлових будинків. Проведено реконструкцію центральної паркової зони, встановлено світлофор, влаштовано водостоки по вулицям, встановлено камери відео спостереження, проведено нові лінії та замінено кілометри вуличного освітлення, ну і звісно ж левова частка уваги відведена чистоті на вулицях, бо це лице громади.
Я зараз не маю на меті звітуватись про всю зроблену роботу, бо і сторінок газети не вистачить (сміється), нехай оцінку діям влади дають мешканці Димера, сіл Рикунь та Каменка, а не селищний голова.
Леоніде Григоровичу, багатьох цікави
ть питання чи будете Ви балотуватись на посаду Димерского селищного голови чи, можливо, депутата якоїсь ради?
Гарне питання, дякую. Я вже тричі був обраним на посаду Димерського селищного голови, вперше у 1980 році, коли мені було 26 років, другий та третій рази у 2010 та 2015 році відповідно. Щиро вдячний громаді за довіру, однак прийняв для себе непросте рішення, що не буду балотуватись ні на селищного голову, ні на депутата жодної ради.
Знаєте, всьому свій час, вважаю, що Димерську селищну раду має очолити молода людина з досвідом управлінця, з планами та реальним розумінням, що на початку буде нелегко, адже бюджет громади, на жаль, зовсім не конкуруватиме з бюджетом Петрівської чи Вишгородської громад.
Як Ви думаєте, що в мене зараз на думці, яким буде наступне питання (сміється)?
Ну, натяки я розумію і, звісно ж, думаю, що Ви хочете спитати кого я бачу на посаді Димерського селищного голови об’єднаної територіальної громади на майбутні 5 років, так?
Саме так! Леоніде Григоровичу, Ви як
 досвідчена та мудра людина, дайте відповідь, хто на Вашу думку із відомих кандидатів буде найефективнішим керівником на посаді Димерського селищного голови, кому після виборів готові передати управлінські функції?
Відповім так. Пам’ятаєте я доповідав про невелику частину проробленої роботи? Так от, для того, щоб реалізувати той чи інший інфраструктурний проект необхідно пройти довгий шлях від розробки проектної документації, узгодження та підписання договорів, до супроводження та контролю за виконанням робіт, що включає в себе комунікацію із зна
чною кількістю людей, залучених до процесу. На місцевому рівні селищний голова, сесія та виконавчий комітет ради – це органи стратегічного планування та прийняття рішень, виконавцями яких, в основному, є посадові особи апарату селищної ради.
Роботу по реалізації таких проектів з 2014 року по даний час в основному веде заступник селищного голови Ісаюк Юрій Вікторович, який розуміється не тільки на законодавчій базі в даній сфері, а й знає як на практиці втілити результативні проекти в життя. Тому після виборів саме Юрію Вікторовичу я готовий довірити управлінській функції голови Димерської селищної ради.
І наостанок, чи є якісь великі нереалізовані проекти, над якими працює команда селищної ради?
Так, за нашу каденцію у жовтні 2020 року ще плануємо влаштувати нову лінію вуличного освітлення протяжністю більше 1 км. від багатоквартирного житлового будинку по вул..Соборна, 79 до вул..Космонавтів в смт.Димер, а також встановити додатковий світлофор
 по вул..Соборна біля Димерського відділення Центру художньої творчості дітей та молоді «Дивосвіт», оскільки нерегульований пішохідний перехід є небезпечною ділянкою дороги для дітей, що відвідують гуртки будинку культури та «Дивоствіту».
Дякую за відвертість.
Дякую навзаєм.
                                                                             «Слово»